مرکز عرضه روفرشی 12 متری

روفرشی و زیرانداز حصیری 9متری در ابعاد و سایزهای مختلف و بطور مشابه با فرش های ماشینی و دست بافت موجود در بازار، تولید می شود. یکی از انواع روفرشی، روفرشی 12 متری است که طرفداران خاص خود را دارد.
امروزه در اغلب خانه ها، زنان خانه دار از روفرشی برای حفاظت فرش های خود از انواع کثیفی، لکه، پاخوردگی و نور آفتاب استفاده می کنند. بخصوص خانواده هایی که فرزند دارند برای جلوگیری از استهلاک فرش هایشان و برای جلوگیری از شستشوهای متعدد فرش، در زمان هایی که مهمان ندارند از روفرشی استفاده می کنند.
استفاده از روفرشی از امر و نهی های متعدد به کودکان برای حفاظت از فرش جلوگیری کرده و باعث حفظ روابط عاطفی و صمیمانه والدین و کودکان می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

روفرشی 12 متری

انتخاب روفرشی 12 متری

اگر برای انتخاب روفرشی به بازار مراجعه کنید با انواع و اقسام روفرشی نظیر روفرشی مخمل (شانل)، روفرشی ابریشمی، روفرشی مدرن کشدار، روفرشی زری دار، روفرشی دوشانل و زیرانداز حصیری ارزان مواجه می شوید. در ذیل به معرفی هر یک از آن ها می پردازیم.

 • روفرشی شانل و دوشانل: تولید شانل یا مخمل از حدود 50 سال پیش شروع شد. شانل از پنبه درست می شود ولی می توان از الیاف مصنوعی نظیر اکریلیک، رازیون و الفین هم برای تولید آن استفاده کرد. شانل جزء پارچه های لوکس محسوب می شود چراکه ظاهر زیبا و براقی دارد و در تولید روفرشی، پارچه مبل، پرده، پتو و… از آن استفاده می شود.
  روفرشی های مخمل معمولاً از یک نخ مخمل و یک نخ معمولی بافته شده تشکیل می شوند. روفروشی های دوشانل از دو نخ مخمل تشکیل می شوند.
  روفرشی های مدرن اغلب از جنش شانل و دورو هستند و در صورتی که یک روی آن کثیف شود می توان از روی دیگر استفاده کرد.
 • روفرشی ابریشمی: این نوع از روفرشی از الیاف مصنوعی ابریشم تهیه شده و ظرافت و زیبایی خاصی دارد. این نوع از روفرشی بدون پرز بوده و برای افرادی که حساسیت تنفسی دارند، بسیار مناسب است.
 • روفرشی مدرن کشدار: این روفرشی ها توسط کشور ترکیه تولید شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است. دور تا دور این روفرشی کشدوزی شده و به همین دلیل چروک نخورده و جمع نمی شود. لازم به ذکر است که این نوع از روفرشی در مقایسه با تولیدات داخلی بسیار نازک تر بوده و دوام کمتری دارد.
 • روفرشی زری دار یا زرکدار:این نوع از روفرشی در مقایسه با روفرشی های مخمل کیفیت و قیمت بالاتری دارند. ولی قیمت آن ها از روفرشی های ابریشمی کمتر است.

روفرشی 12 متری

انواع روفرشی بر اساس سایز

روفرشی بر اساس اندازه به 4 گروه تقسیم می شود:

 • روفرشی 3متری (یک و نیم متر در دو متر)
 • روفرشی 6 متری (3 متر در دو متر)
 • روفرشی 9 متری (سه و نیم متر در دو و نیم متر)
 • روفرشی 12 متری (سه متر در چهار متر)
تماس با ما